SMDJ43A-AT
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
SMDJ43A-AT
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:43 V Breakdown Voltage:47.8 V Clamping Voltage:69.4 V Peak Pulse Power:3 kW Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-65 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityUnidirectional
Working Voltage43 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current43.2 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage47.8 V
Clamping Voltage69.4 V
Peak Pulse Power3 kW